Jak wyleczyć depresję naturalnymi sposobami? 0

Jak wiadomo w okresie jesiennym jak i zimowym wielu z nas cierpi na spadek nastroju, mniejszą odporność, stany melancholijne a czasem wręcz depresyjne. Głównym czynnikiem dlaczego tak się dzieje jest pogoda. Słońce nie nawiedza dnia tak często jak wiosną czy latem, przez co spada wytwarzanie w naszych organizmach witaminy D, która to produkuję się właśnie dzięki temu że mamy kontakt ze słońcem. Dodatkowo jesienią i zimą daje się we znaki obniżona temperatura powietrza, a co za tym idzie łatwo nam złapać doła.

Lekarstwem na te drobne problemy z duszą (gr. psyche) czyli z psychiką idą na ratunek Ziarna Kakaowca, które w swoim składzie zawiera naturalny Endokannabinoid zwany Anandamidem, który na bieżąco dostarczany do organizmu powoduje że mózg zaczyna z niego wytwarzać hormony poprawiające sprawność umysłową jak serotoninę (hormon szczęścia) oraz dopaminę (hormon pobudzający). Z ciekawostek Anandamid wytwarza się naturalnie podczas snu i relaksu. Proszę się więc nie martwić ziarna kakaowca nie zawierają Kannabinoidów narkotycznych.

Kakao jest dobrą alternatywą dla kawy od której większość ludzi jest wręcz uzależniona, która tak bardzo pomaga rozpędzić nasz dzień. Niestety kawa daję tylko krótkotrwałego kopa, który dość szybko gaśnie i potem trzeba wypić następną filiżankę. Kawa ma też jedną zasadniczą wadę - wytrąca magnez z organizmu, który jest tak ważny minerałem dla nas, ponieważ chroni nas przed stresem.

Kakao ma nad kawą mocną przewagę ponieważ dostarcza tak ważnego dla nas magnezu, który chroni przed stresem oksydacyjny jak również stresem psychicznym. Dodatkowym atutem ziaren kakaowca jest to że w swoim składzie zawiera także Witaminę D, której wytwarzanie jest zahamowane z powodu braku słońca, której to brakuję w naszym organizmie. Ciepłe Kakao dostarczy nam w okresach jesienno-zimowym wszystkich potrzebnych składników by się nie dać złemu samopoczuciu :)

Wielu z was powie, no tak ale kakao jest w każdym sklepie. To prawda, ale jest pozbawione tłuszczów w których to wiążą się Anandamidy i jego wartość odżywcza i medyczna jest bardzo mała w porównaniu z całymi ziarnami kakaowca czy ziarnami kruszonymi. 

Dodatkowym atutem ziaren kakaowca są jego łuski - zawierają pokaźną dawkę estrogenów, kobiety wiedziały o tym jeszcze przed wojną i gdy nie miały mleka do karmienia dziecka, zaparzano wywar z łusek ziaren kakaowca.

Panom radzę przed przygotowaniem napoju z ziaren kakaowca polecam obranie z łusek by czasem nie wyrosły wam piersi.

Zapewniam że kubek mocnego kakao z zmielonych ziaren kakaowca na mleku bez laktozy zapewni wszystkim większą ilość energii aniżeli kawa by pracować cały dzień. Nie chcę przekonywać nikogo by nie pili kawy, ale w okresach małego nasłonecznienia - ograniczyć jej używanie na rzecz większego używania kakao co zaowocuje lepszym samopoczuciem i dobrym nastawieniem do życia codziennego. Kakao to energia i spokój, bez wewnętrznego rozdrażnienia. 

Dodatkowo by wspomóc się w walce z depresją czy chwilową chandrą światłoterapią którą można wykonywać samemu na powietrzu za pomocą słońca lub za pomocą mocnych lamp w domu w okresie zimowym i jesiennym - ważne by pamiętać o tym by na światło patrzeć przez zamknięte oczy, fotony oraz promieniowanie UV wyzwala obwody emocjonalne do produkcji witaminy D i A.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl