Reklamacje i zwroty

Reklamacje

Tuż przed odebraniem przesyłki należy upewnić się, że jest ona nienaruszona. Zaleca się odmówienie przyjęcia przesyłki, jeśli stan opakowania wskazuje na to, że uległa uszkodzeniu podczas transportu. W zaistniałej sytuacji prosimy o kontakt telefoniczny – nr tel. 690 009 803.

Podstawę do reklamacji stanowi protokół sporządzony przez kuriera. W tym celu należy sprawdzić zawartość przesyłki w obecności pracownika firmy kurierskiej, a w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek niezgodności (tj. towar wadliwy, uszkodzony lub niezgodny z zamówieniem), rozpocząć niżej opisaną procedurę reklamacyjną:

Wadliwy produkt należy przesłać na adres sklepu wraz z pisemnym oświadczeniem, w którym zawarto szczegółowy powód zwrotu towaru. Przesyłka zawsze realizowana jest na koszt Kupującego. W oświadczeniu należy zawrzeć proponowaną formę rekompensaty, adres zwrotny, a także numer konta – w zależności od podjętej decyzji sklep dokonuje zwrotu należności za wadliwy produkt.

O wynikach postępowania reklamacyjnego Kupujący zostanie powiadomiony w terminie do 14 dni od otrzymania przesyłki.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji sklep zobligowany jest w ciągu 7 dni od daty podjęcia decyzji dostarczyć Kupującemu nowy produkt lub dokonać zwrotu gotówki na wskazane konto. Jeśli reklamacja uznana zostanie za nieuzasadnioną, Kupujący otrzyma szczegółowe wyjaśnienie dotyczące wydanej decyzji, a sklep w terminie 14 dni roboczych odeśle reklamowany produkt na swój koszt.

Wszelkie informacje dotyczące szybkiej i bezproblemowej reklamacji można uzyskać pod adresem e-mail: bok@ekosmak.eu lub telefonicznie: 690 009 803.

 

Zwroty

Zgodnie z ustawą o warunkach sprzedaży konsumenckiej, Kupujący ma prawo do zwrotu zamówionego towaru w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia jego otrzymania, bez konieczności podawania przyczyny. Ustawa ta dotyczy umów zawartych na odległość i obowiązuje jedynie osoby fizyczne, których zakup niezwiązany jest z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Zwracany produkt powinien być fabrycznie zapakowany. Jeśli produkt posiada jakiekolwiek ślady użytkowania, sklep ma prawo odmówić jego przyjęcia.

 

Warunki dokonania zwrotu produktu:

Produkt powinien zostać odesłany w oryginalnym opakowaniu wraz z całą zawartością w nienaruszonym stanie. Przesyłka realizowana jest na koszt Kupującego. Do przesyłki należy dołączyć pisemne oświadczenie dotyczące chęci dokonania zwrotu wraz z numerem konta, na które dokonany zostanie zwrot gotówki.

Stan zwróconego towaru zostanie dokładnie sprawdzony przez pracowników sklepu w ciągu 3 dni od daty otrzymania przesyłki. Jeśli nie zostaną stwierdzone jakiekolwiek ślady użytkowania, a zwrócony towar okaże się kompletny i niezniszczony, sklep powiadomi Kupującego za pośrednictwem e-maila o pozytywnym rozpatrzeniu zwrotu produktu. Zwrot pieniędzy zostanie dokonany na wskazane przez Kupującego konto w ciągu 7 dni. W przypadku płatności dokonanej kartą płatniczą, przelew środków zostanie wykonany na kartę.

Jeśli zwrócony przez Kupującego produkt okaże się być zniszczony, niekompletny lub posiadający ślady użytkowania, Kupujący zostanie poinformowany mailowo o negatywnej decyzji przyjęcia zwrotu. Otrzymany produkt zostanie odesłany do Kupującego w ciągu 7 dni roboczych na koszt sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl